Učitelji
ALJA ZALETELJ
Po desetih letih izobraževanja na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana, je leta 2020 maturirala pri prof. Marinki Ribič, istočasno pa tudi na Gimnaziji Ledina. Zatem se je odločila, da na Fakulteti za matematiko in fiziko vpiše študij matematike, kjer od letošnjega leta obiskuje magistrski program. S plesanjem baleta je začela prav v Pirueti in se sedaj vrnila v vlogi učiteljice. Učenke so jo vzljubile in ji pri urah sledijo, saj jim s svojo mirnostjo daje jasne napotke o pravilnosti izvedbe baletnih korakov. Zato se veseli, da bo že peto leto še več osnovnošolskih otrok navduševala s svojim znanjem baleta in jim s strokovno razlago pomagala tudi pri plesanju na konicah prstov.
ELA SENICA
Svojo baletno pot je začela v Baletni šoli Pirueta, nato pa je nadaljnje izobraževanje nadaljevala na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani, kjer je lansko leto maturirala pri prof. Marinki Ribič. Istočasno je zaključila še Gimnazijo Poljane. Sedaj je študentka Biotehniške fakultete v Ljubljani. Veseli se, da bo v letošnjem letu lahko svoje znanje in ljubezen do baleta predajala predšolskim otrokom in začetni skupini Baleta za odrasle.
EVA ZAVEC
Za balet se je navdušila že v vrtcu, kasneje pa je baletno izobraževanje nadaljevala na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana, kjer je leta 2022 maturirala pri prof. Nini Ogrinc. Vzporedno je končala Gimnazijo Bežigrad, od koder jo ljubezen do matematike vodi na študij na Fakulteti za matematiko in fiziko v Ljubljani. Za poučevanje baleta se je ogrela, ker jo veseli delo z majhnimi otroki. Pri tem si želi, da bi s svojim zgledom tudi pri njih prižgala močno ljubezen do baletne umetnosti, kot jo je pri njej zanetila njena vzgojiteljica v vrtcu. V letošnjem šolskem letu poleg predšolskih in osnovnošolskih otrok poučuje tudi Balet za odrasle.
GEORGETA CAPRAROIU
Leta 1989 je končala baletno šolo v Cluju-Napoca, v Romuniji, nato pa je dve leti plesala v tamkajšnji državni operi. V Sloveniji živi od leta 1991, kjer je bila najprej tri leta članica mariborskega baleta, sedaj pa že 30 let pleše kot solistka v baletnem zboru SNG Opera in balet Ljubljana. V Pirueti vstopa v petnajsto leto poučevanja, kjer slovi kot koreografinja, saj je postavila več kot 40 neponovljivih in nepozabnih koreografij. Za Pirueto pravi, da smo tukaj vsi kot ena velika družina, delo z mladimi pa jo veseli zato, ker z njihovo pomočjo ostaja mlada.
lara markovič
Za balet se je navdušila v plesnem društvu Terpsihora v Novem mestu. Želja po obsežnejšem baletnem znanju jo je vodila v Ljubljano – v Baletno šolo Pirueta. Kasneje je šolanje nadaljevala na nižji, nato pa še na srednji baletni šoli Konservatorija za glasbo in balet in leta 2023 maturirala pod mentorstvom prof. Marinke Ribič. Trenutno študira na Višji baletni šoli v Ljubljani, v Pirueto pa se je po šestih letih vrnila, kjer je lansko leto debitirala v vlogi učiteljice. Ker jo predajanje baletnega znanja navdušuje in izpopolnjuje, bo tudi v tem šolskem letu poleg predšolskih otrok poučevala nadaljevalno skupino Baleta za odrasle.
PIA BERANIČ
Obiskovala je Konservatorij za glasbo in balet Maribor, kjer je končala višjo baletno šolo pod mentorstvom prof. Martine Svetina, maturirala pa je leta 2022 pri profesorju Nikolaju Chilniku. Vzporedno se je izobraževala tudi na Srednji gradbeni šoli in gimnaziji Maribor – smer tehniška gimnazija. Trenutno nadaljuje z vzporednim študijem na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani smer specialna in rehabilitacijska pedagogika ter logopedija in surdopedagogika. Vse radosti umetnosti baleta bi rada delila še z drugimi, zato se je odločila za poučevanje baleta v Pirueti, kjer bo v letošnjem letu poleg osnovnošolskih otrok poučevala tudi izpopolnjevalno skupino Baleta za odrasle.
sara pucihar
Balet se je začela učiti že v vrtcu, kjer se je prvič spoznala z Baletno šolo Pirueta in od takrat že 15 let pleše v Pirueti, kjer je na zaključnih nastopih vedno izstopala po svoji izraznosti in karakternih vlogah. Poleg klasičnega baleta je obiskovala Umetniško gimnazijo, program sodobni ples in maturirala leta 2022 pri profesorici Maji Delak. Trenutno študira na Akademiji za ples Alma Mater, smer Balet. Svojo radost do baleta prenaša na najmlajše osnovnošolske otroke, ljubezen do sodobnega plesa pa bo letos predajala tudi srednješolkam in odraslim.
TEJA SEVER
Z baletom je začela pri 4. letih v Glasbeni šoli Ajdovščina, pod mentorstvom Sergeja Semenjuka, nato pa je baletno izobraževanje nadaljevala na Konservatoriju za glasbo in balet Maribor, kjer je maturirala pri prof. Nikolaju Chilniku. V času šolanja je prejela prve priložnosti sodelovanja z mariborskim gledališčem. Eno leto je svoje znanje izpopolnjevala na Balletto di Verona, pod mentorstvom Eriberta Verardija in Anne Guetsman. Trenutno študira na Višji baletni šoli v Ljubljani ter redno sodeluje v predstavah SNG opere in baleta Ljubljana. S poučevanjem v Pirueti si želi svoje znanje deliti med mlade generacije, z upanjem da v njih vzbudi zanimanje in ljubezen do baletne umetnosti.
TJAŠA BUCIK
Sprva se je navdušila nad baletom, kasneje pa so jo privabile tudi sodobne in moderne plesne zvrsti, ki jih je spoznala v plesni šoli Terpsihora in v Umetniškemu društvu MN DC. Zaključila je plesno akademijo MP3 Dance Project di Michele Pogliani v Rimu, vzporedno je diplomirala na Fakulteti za šport. Po študiju je zaključila izobraževanje, International Dance Journey KCDC v Izraelu. Že vrsto let sodeluje in ustvarja z različnimi koreografi doma in v tujini. Na področju plesa si želi ustvarjati tudi kot pedagoginja, ker jo to polni in inspirira. Od januarja 2024 v Baletni šoli Pirueta poučuje Skupino za sodobni ples a.
LUKA ŽIHER
Takoj po končani maturi na srednji baletni šoli KGBL in Gimnaziji Poljane, je začel s poučevanjem v Pirueti, saj si je želel, da bi vsi imeli takšno srečo z baletnim pedagogom, kot jo je imel sam s prof. Marinko Ribič. Ker je težko usklajeval obveznosti plesanja v ljubljanski operi in učitelja v Pirueti, je prevladovalo slednje, saj njegova želja po predajanju baletnega znanja še do danes ni usahnila. Delal je že z vsemi starostnimi skupinami in največji izziv vidi v tem, kako iste baletne elemente razložiti na več različnih načinov. Letos vstopa v trinajsto leto poučevanja in četrto leto vodenja šole.
Foto: Darja Štravs Tisu